Çevre Dostu Mürekkep Çeşitleri

By uraskimya Genel Çevre Dostu Mürekkep Çeşitleri için yorumlar kapalı

Basım endüstrisi sıçrama ve sınırlarla büyüyor. Daha çevre dostu bir çevreye doğru ilerledikçe, çeşitli değişiklikler ve gelişmeler oluyor. En önemli konulardan biri biri çevre dostu mürekkeplerin geliştirilmesi ve kullanılmasıdır. Çevre dostu, intraditional mürekkepler ile, mürekkebin içinde zararlı katkı maddeleri olmadan, yüksek baskı kalitesini elde ediyoruz. Geleneksel baskı temizleyicileri, mürekkepler ve katkı maddeleri kullanarak, baskı işletmelerinden yayılan kirliliğe arttırıyor. Kimyasal ve petrol bazlı çözümlerin birçoğu, bunları kullananların sağlığına zararlıdır. Daha çevre dostu ürünleri seçerek, işletmeler yalnızca paradan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda kendilerini, çalışanlarını ve çevreyi koruyabilir. Bugün çevre dostu mürekkepler yapan bazı çevre dostu mürekkepler ve şirketlerden bazıları şunlardır:

Hibrit Sistem Mürekkebi – Bu mürekkebin iyileştirilmesi için ısı gerekmez.

Soya Bazlı Mürekkep – Petrol bazlı mürekkebin aksine, soyanın rengi nispeten açıktır. Bu, daha parlak sonuçlanan pigmente daha yüksek reaksiyonla sonuçlanır. Ek olarak, soya bazlı mürekkepler kuruduklarında havaya aşırı emisyon salmazlar.

Flint Ink – Mürekkepleri soya fasulyesi ve mısır yağı karışımının% 40’ından oluşur. Bu hızlı kurumaya izin verir.. Bu, daha düşük bir VOC (uçucu organik bileşikler) içeriğine ve artan basın kilosuna sahip olan% 50 bitkisel bazlı bir mürekkeptir. Bu mürekkepler, çeşitli stoklarda kullanılabilecek geleneksel kağıt beslemeli ofset mürekkepleridir. Ayar hızını arttırmak için bu mürekkeplere fındık yağı eklenir. Giysiler

Su Bazlı Mürekkepler – Giysilerde kullanılan bu mürekkepler gerçekten yumuşak baskılar üretir ve bu baskı biçimi için en çevreci mürekkeplerden biridir. Yarı saydamdırlar ve baskıda daha fazla yayılırlar.

UV Mürekkebi – Bu, tipik oksidasyon (hava) yöntemiyle değil, morötesi (UV) ışıkla sertleşen bir mürekkeptir. Renk, geleneksel mürekkep kadar keskin veya canlı olmasa da, UV mürekkep daha net bir görünüm sunar. UV mürekkepler, geleneksel mürekkepler gibi emilmez. Ancak% 99,5 VOC içermeyen oldukları gösterilmiştir.

Eco Solvent Ink – Bu mürekkep ağırlıklı olarak kokusuzdur ve dış mekanlarda üç yıla kadar suya dayanıklıdır. Zararlı solvent veya VOC içermez, havalandırma gerektirmez ve geniş bir renk yelpazesi içinde gelir.

Baskı endüstrisi ayakta durur ve mürekkeple baskı söz konusu olduğunda çevremiz için güvenli ve bizim için güvenlidir. Çevre dostu mürekkepler bazı durumlarda geleneksel mürekkeplere göre biraz daha yüksek olsa da, şirketler temizlik ve elden çıkarma maliyetleri söz konusu olduğunda uzun vadede tasarruf ederler. Bu nedenle kaliteyi sağlamak ve dünyaya hoş geldin demek için bir fark yaratmak istediğinizde çevre dostu mürekkep dikkate alınmamalıdır.

  • Share: